Ücretsiz Keşif

Keşif için lütfen arayın!

Özel Tasarımlar

Tamamı kendi imalatımızı.

Yeni Yıl Kataloğu

Ürün kataloğumuz Burada!.

Sıkça Sorulanlar

Neden Marinoks ?

Kurulduğu günden bugüne müşteri memnuniyetini daima en önde tutan firmamız, sektörle ilgili tüm yeni trendleri takip ederek, her çapta projeyi uygulayabilecek kapasitededir.Marinoks Endüstriyel Mutfak Ekipmanları ; gerek yurt içi gerekse yurt dışında rekabet koşullarını zorlayarak, müşterilerinin gereksinimlerine uygun çözümler sunarak, müşterilerine her zaman artı değer kazandırmaktadır.


Mutfak Ne Zaman Endüstriyel Mutfak Olmalıdır?

Eğer mutfakta üretilen yemekten para kazanılan yani işi profesyonel anlamda yapan heryerde endüstriyel mutfak bulunmalıdır. Veya tanımı biraz daha açarsak, daimi yapan, bundan para kazanılan ve sürekli hizmet vermeye devam etmek zorunda olan mutfaklar; endüstriyel mutfak mantığı ile düzenlenmiş olmalıdır.


Endüstriyel Mutfak Malzemeleri ?

Endüstriyel mutfaklar, kullanılan tüm ekipman ve malzemenin ekipman kalitesi ve özellikleriyle önem arz ettiği yerlerdir. Mutfak endüstrisinin beklentileri esasında açıktır, müşterisine temiz, sağlıklı ve kaliteli yemeği sunarken mutfakta çalışanları rahat ettirmeli ve mutfak profesyonellerini üzmemeli ve yormamalıdır.


Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Neden Amatör Mutfak Malzemeleri Kadar Şirin ve Sıcak Gözükmüyor ?

Malzemenin çoğunun metal yüzeyli olması ve aşınmaya karşı dirençli imal edilmiş olması bu şekilde düşünmenize sebep olabilir. Bu mutfakların görünüşünden ziyade işlevi ile öne çıkmaktadır.


Profesyonel Malzeme Dayanıklılığı ?

Endüstriyel mutfak malzemeleri birçok kalitede ve türde üretilmektedir. Bu kalite farkı ilk bakışta öne çıkmasa bile kullanmaya başladıkça kendini ortaya çıkarmaktadır. Örneğin bir malzeme 3 ay sonra bozulurken kaliteli bir malzemenin ömrü 2-3 seneye çıkabilmektedir. Bu süreleri düşünürken amatör mutfaklardaki kullanım süreleri ile karşılaştırmanızda fayda var. En basit açıklama ile amatör bir mutfakta bıçak günde 10 dakika kullanılırken profesyonel mutfakta bir bıçak 600 dakika kullanılmaktadır. Bu örnekten de açıkça görüleceği gibi amatör mutfak malzemeleri ile profesyonel mutfak malzemeleri yani endüstriyel mutfak malzemeleri arasındaki en büyük fark “dayanıklılık – dayanım” farkıdır.


Endüstriyel Mutfakta Paslanmaz Çelik Nedir?

Sağlıklı yaşamak için gerekli olan koşulların başında yeterli ve dengeli beslenme gelir. Günümüz insanı beslenme ihtiyacını karşılamak için sadece eve bağımlı değildir. Değişen yaşam şartları ve sosyal yaşantıdaki hareketlilik nedeni ile bireyler en az bir öğünü ev dışında karşılamaktadır. Dışarıda yemek yeme, yiyecek- içecek sektörünün gelişmesine ve rekabetin artmasına yol açmıştır. Yiyecek-içecek üretimi ve servisini yapan işletmelerin temel hedefi hizmet verdikleri grubun besin ihtiyacını karşılamanın yanında onlara en ideal, kaliteli ve sağlıklı ürün ve hizmeti sunarak farklılık yaratmaktır. Kalitenin ön planda tutulduğu yiyecek-içecek işletmelerinde, yemeklerin üretildiği ve sunulduğu koşullar önem taşır. Mutfak ve servis alanlarının doğru tasarlanması, düzenlenmesi iş verimini arttıracağı gibi ürünün kaliteli ve hijyenik olmasında sağlayacaktır. Endüstriyel mutfaklarda kaliteli ürünler için eksiksiz bir alt yapı ve modern temizlik araçlarının kullanımı hijyenik koşulların sağlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Önemli olan yiyeceklerin üretiminden tüketimine kadar olan her aşamada sanitasyon ve hijyen kurallarının çalışanlar tarafından uygulanmasıdır.


Fırın İle Kombi Fırın Arasındaki Farklar?

Konveksiyonlu fırınlar, sıcak havanın bir fan yardımı ile hızlı hareket ederek ısının yiyeceğe eşit dağılımını sağlayan ve pişme süresinin kısa olduğu fırınlardır. Bu fırınlarda tepsi kapasitesi yüksektir. Olumsuz yanlarından biri yiyeceklerin pişme sırasında dış yüzeylerinin kurumasıdır. İyi sonuç almak için fırına yiyeceği koymadan önce pişme ısısından 60 derece fazlası ile ön ısıtma yapmalıdır. Buharlı- konveksiyonlu ( Kombi ) fırınlar, tüm fırın özelliklerinin kombine edildiği, en kullanışlı ve verimli fırınlardır. Ocak, devirmeli tencere, buharlı kazan gibi beş değişik mutfak aracının işlevini yapar. Pişen yiyecekte su ve yağ kaybını en aza indirir, eşit pişirme sağlar, pişme süresini kısaltır.


Neden Doğalgaz Kullanmalıyım ?

Süreklidir, Doğal gaz yüzyıldır kesintisiz ve sağlıklı bir biçimde kullanılmaktadır. Yapılan uluslar arası anlaşmalarda, talep ve bir program dahilindeki doğal gazın kesintisiz olarak alınması ve güvence altındadır. Ekonomiktir, Diğer yakıtlara oranla belirgin oranda ucuzdur. Doğal gazı tüketim bedeli, doğal gazın kullanılmasından sonra ödenir.Doğal gaz tesisatları ve cihazları uzun ömürlüdür ve çok az bakım gerektirirler. Temiz ve Çevre Dostudur, Kalıcı atıklar bırakmaz. Havayı kirletmez. Doğanın, çevrenin ve dolayısıyla insan geleceğinin ciddi bir sigortasıdır. Kurum, iş gibi atık ürünler ortaya çıkmadığı için ev ve cihazlar temiz kalmaktadır. Konfor ve Verimlilik bir arada, Doğalgaz hava ile çok iyi karıştığında yanma verimi yüksektir. Isı geçişini kısa sürede yapabilen modern doğal gaz yakıcı cihazlar, otomasyon sistemine sahip olup, her türlü iklim koşulunda standart ısı üretirler ve talebiniz doğrultusunda programlanabilen otomatik kontrol sistemleri sayesinde konfor ve enerji tasarrufu sağlarlar.Bu cihazlar fazla yer kaplamadığından, evlerde alan kaybına neden olmazlar . Konutlarda ısınma , sıcak su ve pişirme gibi çok amaçlı kullanılırlar. Doğal gaz, görünmeyen yer altı boru şebekesiyle; Doğal gaz Dağıtım Şirketi bakım ve güvencesi altında ; 365 gün 24 saat kesintisiz ve emniyetli olarak dağıtılmaktadır. Güvenlidir, Doğal gaz havadan hafiftir. Gaz kaçakları hava ile karışmadan önce yükseklerde toplanır ve havalandırma menfezleriyle kolaylıkla dışarı atılabilir. Solunduğunda, zehirlenme ve öldürme etkisine sahip değildir.